PHU TELETECHNIKA
Zbigniew Sadowski
 
Doładuj konto VoIP
 
SZYBKI KONTAKT
Adres email


Temat


Kod z obrazka
verification image, type it in the box

Treść:
 
 
 

 

 

 

Strona główna oferta
 
System łączności bezprzewodowej - WLAN
 Telefonia WLAN - HiPath Wireless

Bezprzewodowe sieci LAN dla głosu o zasięgu korporacyjnym

Elastyczność
Rozwiązania HiPath Wireless zapewniają najbardziej elastyczne opcje użytkowania, jakie są dostępne. Sterowniki i punkty dostępu - AP można umieszczać w dowolnym miejscu w sieci - dlatego sieć bezprzewodowa może być budowana stosownie do potrzeb aplikacji bezprzewodowych i użytkowników, niezależnie od ograniczeń sieci kablowych. To oznacza, że można umieścić sterowniki np. w jednym centralnym punkcie sieci (np. w centrum danych) ze względu na bezpieczeństwo czy oszczędność bądź też w jednym lub więcej węzłów, gdzie ruch bezprzewodowy jest duży. Scentralizowane sterowniki mogą nawet administrować punktami dostępowymi w odległych biurach i oddziałach.

Skalowalność
Rozwiązania HiPath Wireless odznaczają się również największą skalowalnością na rynku, a jeden sterownik obsługuje setki punktów dostępowych. Rozbudowa sieci jest prosta i polega jedynie na dodaniu punktów dostępowych, które sieć automatycznie wykrywa i konfiguruje. Siemens przyjął model "pay as you grow" ("płacisz, gdy rośniesz"), co oznacza, że klient płaci tylko za te punkty dostępowe, których potrzebuje i nie musi już inwestować w nie w pełni wykorzystywane moce lub sprzęt.

Wysoka dostępność
Użytkownicy oczekują wysokiej jakości i niezawodności działania, a rozwiązania HiPath Wireless dają pewność, że nie spotka ich rozczarowanie. Redundancja jest wbudowana zarówno na poziomie sprzętu, jak i łącza, a funkcje pracy w razie awari (failover) po stronie radiowej oraz po stronie sterownika i sieci zapewniają niezakłóconą kontynuację działania. Inteligentne zarządzanie częstotliwością radiową wyrównuje obciążenia, a możliwości przejęcia pracy w razie awarii jeszcze bardziej zwiększają niezawodność funkcjonowania sieci.

Łatwość utrzymania
Łatwość utrzymania bezpośrednio wpływa na koszty operacyjne, koszty szkolenia i zatrudnienia, planowanie rozwoju sieci i uruchamianie nowych projektów, a także czas reakcji i poziom zadowolenia użytkowników. Rozwiązania HiPath Wireless są centralnie administrowane i proste do wprowadzenia, ponieważ poszczególne punkty dostępowe nigdy nie wymagają konfiguracji ani zarządzania. Nowe punkty dostępowe są automatycznie wykrywane przez sieć i konfigurowane według domyślnych parametrów, które są zmieniane tylko w razie określonych potrzeb.

Niezależność od sieci
Podobnie jak inne usługi sieciowe, mobilność przedsiębiorstwa powinna być niezależna od sieci przewodowej IP. Funkcje sieciowe i wymagania w zakresie obsługi użytkowników i aplikacji bezprzewodowych są różne od tych, jakie mają rozwiązania przewodowe. Architektura HiPath Wireless firmy Siemens jest niezależna od sieci IP i pozwala na niezależne działanie infrastruktury sieci bezprzewodowej i jej administracji, nie wymaga powielania infrastruktury ze względów bezpieczeństwa itp.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo użytkowników i sieci jest często uważane za punkt wyjścia każdego rozwiązania bezprzewodowego. HiPath Wireless zapewnia standardowe w branży funkcje uwierzytelniania, autoryzacji i kodowania w uzupełnieniu do szeregu jedynych w swoim rodzaju funkcji zabezpieczeń takich, jak logiczna segmentacja użytkowników, "captive portal" (przeadresowanie URL na stronę internetową) oraz inteligentne wykrywanie punktów dostępowych włamujących się do sieci i intruzów.

Sterownik HiPath Wireless Controller (C20, C2400, C5110)
Solidna platforma i inteligentne oprogramowanie, które automatycznie administruje siecią bezprzewodową dla łatwego użytkowania i zapewnia scentralizowane zarządzanie dla łatwej kontroli. Sterownik może być umieszczony w dowolnym miejscu sieci. Skupia wszystkie punkty dostępowe w formie centralnie administrowanych podsieci IP co oznacza, że nie ma potrzeby indywidualnej konfiguracji punktów dostępowych. Oprogramowanie HiPath Wireless Convergence działające na platformie sterownika zapewnia łatwe uaktualnianie oprogramowania i płynną migrację do nowych cech i funkcjonalności.

Punkty dostępowe HiPath Wireless Access Point (AP 2610, AP 2620)
Dwuzakresowe punkty dostępowe dla przedsiębiorstw, które zapewniają zasięg radiowy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest sieć bezprzewodowa. Sterownik automatycznie wykrywa i konfiguruje nowe punkty dostępowe w pełni zgodnie z technologią "plug and play". Punkty dostępowe wykonują wrażliwe czasowo zadania takie, jak kodowanie i komunikują się bezpośrednio ze sobą w celu sterowania częstotliwością radiową i wyrównywania obciążeń. Zasilanie przez sieć Ethernet (Power over Ethernet) jeszcze bardziej upraszcza ich stosowanie.


Urządzenia użytkownika (optiPoint, optiClient, optiPocket)

Oferując urządzenia dla użytkowników w ramach naszego rozwiązania dla ważnych aplikacji takich, jak transmisja głosu, w systemie HiPath Wireless unikamy kosztowej i trudnej integracji urządzeń obcych dostawców. Nasze wszechstronne, atrakcyjne i wysoce konfigurowalne telefony dla sieci bezprzewodowych LAN mogą być używane zarówno w biurze, jak w mniej komfortowym otoczeniu, oferują pełen zakres funkcji telefonicznych i sieciowych i można je w dużej mierze dostosować do potrzeb przedsiębiorstwa i użytkowników.

Funkcje i specyfikacja techniczna

Bezpieczeństwo

 • 802.11i
 • 802.1x-WPA, EAP-TLS, EAP-TTLS, EAP-MDS, PEAP
 • Obsługa RADIUS
 • Wykrywanie punktów dostępowych włamujących się do sieci, czarna lista, funkcje odłączania (Rogue AP Detection, Blacklist and Disassociate Features) Captive Portal - przeadresowanie URL na stronę internetową Walled Garden - nieuprawniony dostęp do zastrzeżonych stron
 • Kodowanie WEP (128 bit), TKIP, AES

Zarządzanie użytkownikami i sesjami
Scentralizowana polityka bezpieczeństwa, QoS, roamingu Łatwa segmentacja użytkowników bez sieci VLAN Funkcje QoS dla transmisji głosu

Pojemność i działanie
Do 200 punktów dostępowych na jeden sterownik Do 50 segmentów użytkowników na jeden sterownik Przetwarzanie z prędkością kablową Redundantne zasilanie sterownika Redundantna konfiguracja sterownika z automatycznym przejęciem pracy w razie awarii (auto-failover)

Funkcje radiowe

 • Dwuzakresowa obsługa dla 802.11 a/b/g/h
 • Dynamiczne sterowanie mocą i częstotliwością sygnału radiowego
 • Funkcje ograniczania i wyrównywania obciążeń

Fizyczne interfejsy sieciowe
Punkt dostępowy: Auto 10/100bT Ethernet
Sterownik: Auto 10/100T Ethernet (x4) lub Gigabit Ethernet (x2) Management Port (10/100) Console Port (DB9 Serial)

Funkcje administracyjne

 • Automatyczne wykrywanie i konfiguracja nowych punktów dostępowych
 • Scentralizowana administracja punktami dostępowymi
 • Scentralizowane ładowanie oprogramowania
 • Konfiguracja punktów dostępowych według grup
 • Administracja GUI/CLI, SNMP v.2, SSL (Web)

Funkcje urządzeń
Katalogi lokalne i LDAP, listy wywołań, wybieranie głosowe, wiadomości tekstowe, alarm
Obsługa VPN, raportowanie QoS, interfejsy CTI

 
 
_______________________________________________________________________________________________
Copyright by TELETECHNIKA
ul. Gradowskiego 15, 09 - 402 Płock