PHU TELETECHNIKA
Zbigniew Sadowski
 
Doładuj konto VoIP
 
SZYBKI KONTAKT
Adres email


Temat


Kod z obrazka
verification image, type it in the box

Treść:
 
 
 

 

 

 

Strona główna oferta
 
System łączności bezprzewodowej - DECT
 

  System Telefonia DECT - HiPath Cordless

  HiPath Cordless
  Rozwiązania bezprzewodowe dla urządzeń serii HiPath. HiPath Cordless   to zintegrowany system łączności bezprzewodowej, który umożliwia   korzystanie z komfortowych funkcji systemu HiPath. Łączność   bezprzewodowa stanowi najlepszy sposób na uniknięcie ciągłych prób   połączenia się z osobą nieobecną przy swoim biurku.
Rozwiązanie wpływa na:

  • Wzrost efektywności łączności wewnętrznej.
  • Redukcję kosztów.
  • Poprawę wizerunku firmy.

W systemie zastosowano dwa standardy łączności bezprzewodowej:

  • DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunication) - uznany standard dla łączności radiowej, który oznacza przede wszystkim doskonałą jakość dźwięku, niezawodnie zabezpieczając przed podsłuchem.
  • GAP (Generic Access Profile) - umożliwia współpracę aparatów
    bezprzewodowych różnych producentów. Hicom cordless EM w oparciu o powyższe standardy oferuje szereg funkcji użytkowych.

Aparaty Gigaset są wszechstronne i mobilne, łatwe w obsłudze i funkcjonalne. Duży wpływ na ich przyjazność ma 4-wierszowy wyświetlacz, który współpracuje z przyciskami do wybierania poszczególnych pozycji menu.

Zapewniają znakomitą jakość dźwięku i ochronę dostępu do całego systemu bezprzewodowego. Aparaty rejestruje się w systemie scentralizowanym, co oznacza, że inny użytkownik nie może bez upoważnienia uzyskać dostępu do systemu Cordless. Zasięg: do 50 m w budynkach oraz do 300 m na zewnątrz.

Słuchawka Gigaset Active (słuchawka w wersji przemysłowej).
Aparat odporny na wstrząsy i uszkodzenia. Jego klawiatura przystosowana została do obsługi w rękawicach ochronnych, co przeznacza ten produkt dla tych, którzy pracują w nietypowych warunkach. Akustykę zoptymalizowano w sposób dostosowany do środowiska o dużym natężeniu hałasu. Dodatkowym atutem aparatu jest możliwość przyłączenia zastawu nagłownego.

Stacje bazowe
Stacje bazowe tworzą komórki radiowe dla potrzeb łączności bezprzewodowej. Za pomocą łączy lub interfejsu są dołączane do modułu łączności radiowej w centrali lub bezpośrednio do układu sterowania systemem.
W celu ochrony przed warunkami zewnętrznymi stacja bazowa może być zamknięta w ogrzewanej obudowie.

Przyłączenie do systemu
W zależności od pojemności systemu aparaty mogą być do niego podłączone za pośrednictwem centrali radiowej lub bezpośrednio z układem sterowania. Administrowanie danymi realizowane jest dla całego systemu przez oprogramowanie systemowe. Liczbę stacji bazowych i aparatów uzależniono od pojemności systemu.

Technologia wielokomórkowa
Chcąc osiągnąć pokrycie radiowe w budynku lub na obszarze firmy, stosuje się wiele stacji bazowych. Wówczas komórki radiowe stacji bazowych nakładają się na siebie, co zapewnia prowadzenie rozmów
bez zakłóceń, jak i ich zestawianie na całym obszarze (roaming i przekazywanie połączeń).

Łączenie systemów w sieci
Połączenie systemów w sieć pozwala na rozszerzenie dostępności abonenta na całą sieć dzięki roamingowi między systemami i wykorzystaniu funkcji przekazywania połączeń. W sieci złożonej z maksymalnie 16 systemów funkcja roamingu międzysystemowego umożliwia dostęp do użytkownika poprzez ten sam numer wewnętrzny. W tym celu należy skorzystać ze specjalnego protokołu Siemensa o nazwie CorNet N. W innej lokalizacji słuchawka rejestruje się tam przy użyciu swojego kodu PIN i numeru książki telefonicznej. Przejmowanie połączeń pomiędzy systemami - funkcja ta opiera się na zamkniętej sieci radiowej
z połączeniami międzysystemowymi. W sieci możliwe jest zapewnienie nieograniczonego dostępu w trakcie trwania połączenia dzięki funkcji "synchronizacji radiowej".


HiPath Cordless pracujący w systemie HiPath 3000 może obsługiwać do 250 abonentów. Maksymalna liczba stacji bazowych wynosi 64.


HiPath Cordless zaimplementowany w systemie HiPath 4000 obsługuje do 256 stacji bazowych i 1260 użytkowników dla pojedynczego serwera, a przy pracy w sieci liczba stacji wynosi 1920 i 9600 abonentów ruchomych.

 
 
_______________________________________________________________________________________________
Copyright by TELETECHNIKA
ul. Gradowskiego 15, 09 - 402 Płock